Aktualności

IX Gala Logistyki, Aula Magna Politechniki Poznańskiej

7 czerwca 2018 roku miała miejsce IX Gala Logistyki, która co roku jest organizowana przez studentów trzeciego roku kierunku Logistyka wraz z prowadzącymi Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Atres Intralogistics miał zaszczyt zostać sponsorem głównym tegorocznej Gali.

Wydarzenie to ma na celu publiczne przedstawienie wyników kilkumiesięcznej pracy studentów nad realnymi projektami realizowanymi w wielkopolskich przedsiębiorstwach. Studenci podjeli się prac projektowych m.in. w Solaris Bus & Coach, Promag, Raben, Ster, Terravita, TrioLine oraz Unilever. W tym roku po raz pierwszy część projektów została wykonana przy użyciu technologii LogABS, której autorem jest dr hab. inż. Paweł Pawlewski z Politechniki w Poznaniu. 

Na IX Gali Logistyki zjawili się przedstawiciele wielu przedsiębiorstw, nie tylko tych, w których realizowano projekty, także innych głównie z Wielkopolski, a także kadra dydaktyczno-naukowa oraz studenci Politechniki. Momentem kulminacyjnym był pokaz na żywo działania technologii LogABS, unikalnej w skali światowej technologi, która na tę chwilę dostępna jest tylko w Polsce - na tem moment tak zaawansowanych rozwiązań nie ma żaden inny kraj na ziemi. - "Z naszego punktu widzenia, jest to tym bardziej interesujące, że gościem specjalnym Gali bała przedstawicielka Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Pani Agata Gierczak, która prezentowała 'Projekt Platformy Przemysłu Przyszłości', w którym dużą uwagę stawia się na innowacyjność polskich przedsiębiorstw, co idealnie się skomponowało z prezentacją naszej technologii" - zauważa Paweł Pawlewski, autor LogABS'u.

"LogABS jest technologią zaprojektowaną w Polsce, przez polskich inżynierów, przetestowaną w praktyce, w pełni sprawną i gotową do użycia. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości, może stać się wizytówką naszego kraju na arenie międzynarodowej". - dodaje Paweł Pawlewski na koniec rozmowy.

Cieszymy się, że Ministerstwo zajmuje się tego typu problematyką, wierzymy, że pomoże to takim koncepcjom jak LogABS dotrzeć do przedsiębiorców celem poprawy ich wydajności i efektywności, a co za tym idzie zwiększeniem konkurencyjności na rynku.

 Pani Agata Gierczak podczas prezentacji projektu realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

 

Wręczenie nagród dla najlepiej ocenionych projektów przez kadrę zarządzającą Politechniki Poznańskiej. 

© Copyright 2018 Atres Intralogistics | Designed by Men Ad Work | OWS